Skip to main content
logo

Sağlık emekçilerinin Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde maaş promosyonlarının yenilenmesi talebiyle sürdürdükleri mücadele

15.11.2022 itibariyle kazanımla sonuçlandı. Konuya dair açıklamalarda bulanan Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Antalya Şubesi Mali Sekreteri Ekrem Çelik; aylardır sürdürdüğümüz mücadele kazanımla sonuçlandı dedi. Ekrem Çelik “ Haziran ayından beri imza kampanyasıyla, basın açıklamalarıyla ve yaptığımız toplantılarla sağlık emekçilerinin hakkı olan promosyonların yenilenmesi mücadelesini sürdürdük.

Bizler, tüm emekçiler her geçen gün daha da yoksullaşırken, ücretlerimiz enflasyon karşısında bir mum gibi erirken seyirci kalamazdık. Emeğimizin üzerinden her kim nemalanıyor ve karına kar katıyorsa biz de kazandırdığımızın karşılığında hakkımız olanı istemekten geri durmadık. Bankaların artan bu devasa karlarında işçi ve emekçilerin kendilerine yatırılan maaş ve her türlü ücretlerinin değerlendirilmesi de etkilidir. Ücretlerimiz üzerinden bankların elde ettiği kardaki payımızı istiyoruz dedik, bunun için mücadele ettik ve kazandık.

Özellikle bu süreçte imza kampanyamıza, basın açıklamalarımıza katılan bu haklı mücadelemizde bize destek veren başta iş yeri temsilcilerimize, üyelerimize ve sağlık emekçilerine de teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi ve TEB arasında varılan anlaşma gereği sağlık emekçileri 36 ay için tek seferde 28.000 TL Promosyon ücreti alacak ve cezai ücrette ödemeyecekler. Ücretler 28 Kasımda çalışanların hesabına yatacak.