Skip to main content
logo

Antalya’da da Emek ve Demokrasi Güçleri, Ankara Katliamı’nda yaşamını yitirenleri Eğitim Sen Antalya Şubesi'nde düzenlediği basın toplantısı ile andı.

Burada konuşan KESK Dönem Sözcüsü Mustafa Ayar, katliamın ardından 9 ay geçtikten sonra hazırlanan iddianamenin yetersiz olduğunu ifade ederk "Aksine baştan itibaren açık, tarafsız ve adil bir soruşturma yürütülmesi noktasında kuşku ve endişelerimizin haklılığı bu iddianame ile doğrulanmıştır" dedi

Mustafa Ayar "Dolayısıyla; katliamın gerçekleşmesinde başta dönemin İçişleri ve Adalet Bakanı olmak üzere Başbakanın da içerisinde olduğu tüm hükümet üyelerinin ağır sorumlulukları ortaya konmadan hazırlanan iddianame mahkeme tarafından savcılığa geri iade edilmelidir. İddianame yeniden hazırlanmalı, sadece tetikçiler değil azmettiren, zemin hazırlayan, kolaylaştıran ya da görmezden gelen siyasi merciler de açığa çıkarılarak yargılanmalıdır.

Bu vesileyle bir kez daha belirtmek isteriz ki; bedeli ne olursa olsun gerçek katillerden ve onlara zemin hazırlayanlardan, görmezden gelenlerden er ya da geç hesap soracağız. Şimdiden vicdanlarda mahkûm olanların bağımsız yargı önünde de mahkûm olacaklarından kuşkumuz yoktur" dedi.