Skip to main content
logo

BES Antalya Şube Başkanı Mustafa Ayar yaptığı açıklamayla üyeleri Nihat Akkaya’nın gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

Gözaltına tepki gösteren Mustafa Ayar şunları ifade etti

BASKI, SÜRGÜN VE TUTUKLAMALARA KARŞI MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ!

AKP topyekûn olarak, kendisi gibi düşünmeyen herkese savaş ilan etmiş, ülkeyi hızla bir felakete sürüklemeye devam etmektedir. Yaşanan saldırılardan kamu emekçileri de nasibini fazlasıyla almaktadır. Gün geçmiyor ki bir kamu emekçisi işten atılmasın, hakkında cumhurbaşkanına hakaret davaları açılmasın yada sürgün edilmesin...

IŞİD üyelerinin ellerini kollarını sallayarak Türkiye’de dolaştığı, en güvenli diye bilinen yerlerde bile rahatlıkla intihar saldırıları gerçekleştirdiği bu günlerde, AKP terör saldırılarını engelleyemezken, emniyet birimleri AKP muhaliflerinin peşinde koşmaktadır.

Son olarak Antalya’da üyemiz Nihat Akkaya 30.06.2016 tarihinde bir şafak operasyonu ile gözaltına alınmıştır. Kamu emekçisi olan üyemizin ev adresi ve iş bilgileri ortada iken gözaltına alınış şekli manidardır.

Kamu emekçileri başta iş güvencesi olmak üzere bir çok konuda saldırı altında iken, kamu emekçilerinin mücadele örgütü KESK/BES üyelerine dönük bu baskı, gözaltı, işten atma ve soruşturmaların amacı bellidir. AKP’nin emek karşıtı politikalarına direnen KESK susturulmaya çalışılmaktadır.

Sonuç olarak; AKP kendisiyle birlikte ülkeyi de hızla uçuruma doğru sürüklenmekte, Başkanlık sistemi uğruna içte ve dışta dört elle savaş ve gerilim politikalarına sarılan Saray ve Hükümet ne aykırı bir ses ne de muhalif bir kurum görmek, duymak istememekte, dört başı mamur bir tek tipleşme dayatılmaktadır.

KESK, bağlı sendikaları ve yüzbinlerce üyesi ne geçmişte ne de bugün kapıkulu olmadı, olmayacak. Fiili, meşru, birlikte ve ortak mücadele anlayışımız doğrultusunda, büyük bir dayanışma ağını kurarak baskıları göğüsleyecek ve püskürteceğiz. Üyelerimize dönük baskılara karşı mücadeleyi ve dayanışmayı büyüterek karşı koyacağız.

NİHAT AKKAYA YALNIZ DEĞİLDİR!

NİHAT AKKAYA DERHAL SERBEST BIRAKILMALIDIR!