Skip to main content
logo

29 Mayıs Laik Eğitim,Laik Yaşam ve İş Güvencemizden

Vazgeçmeyeceğiz mitinginin yasaklanması KESK Antalya Şubeler Platformu tarafından protesto edildi. Kapalı Yol Halk Bankası önünde toplanan KESK üyeleri kararı protesto için ağızlarını siyah bantla kapattı.

Kararı protesto eden KESK üyeleri Attalos Heykeline kadar sloganlarla yürüdü. Yürüyüş boyunca eylemi erteleyen Antalya Valiliğine tepki vardı. KESK üyeleri sık sık "vali sitifa" diye slogan attı.

Attalos Heykeli önünde KESK adına basın açıklamasını KESK Dönem Sözcüsü
Mustafa AYAR yaptı.

Zulüm döneminden geçiyoruz" diyen Mustafa AYAR "Uygulanan politikalarla sindirilmek isteniyoruz... Binlerce akademisyene soruşturma açıldı. Barış istediler diye evlerinden yaka paça gözaltına alındılar, tutuklandılar, üniversitelerdeki işlerinden çıkarıldılar. Mezhepçi, ayrımcı, kutuplaştırıcı, politikalarını yaşamımızın her alanına sindirmek istiyorlar. Laiklik, bilimsel eğitimin ön koşuludur. Bu nedenle araştırmayan, sorgulamayan, eleştirmeyen, makbul vatandaş yaratma projesinde laikliği hedef tahtasına koymaları tesadüf değildir. Valiliğin yasağını protesto ediyor, kınıyoruz. Eğitimin ve ülkenin gidişatından rahatsız olan tüm toplum kesimlerinin de eylem ve etkinliklerimize katılmaya, gidişattan rahatsızlık duyan herkesi geleceğine sahip çıkmaya çağırıyoruz" dedi.

Antalya Valiliğinin erteleme kararı üzerine Antalya 2. Bölge İdare Mahkemesine başvuran KESK'in başvurusu dün reddilmişti. Mahkeme kararı üzerine KESK 29 Mayıs mitingini iptal edildiğini duyurdu.

FOTOĞRAFLAR İÇİN BU LİNKİ TIKLAYINIZ