Skip to main content
logo

10 Ekim Ankara Katliamının 7. Ayında Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri katliamda hayatını kaybedenleri andı.

Eğitim – Sen binasında gerçekleştirilen anma etkinliği katliamda hayatını kaybedenler anısına yapılan saygı duruşuyla başladı. Saygı duruşunun ardından Şafak Pavey’in Geride Kalanlar belgeselinin gösterimi yapıldı.

Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri adına KESK Antalya Şubeler Platformu Dönem Yürütmesinden SES Antalya Şube Başkanı Mustafa KILINÇ bir konuşma yaptı.
Mustafa KILINÇ “10 Ekim katliamının üzerinden 7 ay geçti. Geçen 7 ay içinde katliamın göz göre göre gerçekleştiğini,katliamın bilindiğini yetkilerin her şeyden haberdar olduğu canlı bombalara bilerek ve isteyerek engel olmadıklarına tanık olduk.Barışın kardeşliğin sesini yükseltmek isteyen bizleri bilinçli bir şekilde katlettiler.Barış ve kardeşlik için yükselecek olan sesimizi bastırmak istediler” dedi.

“AKP ve saray rejimi bugünde aynı yöntemi sürdürüyor” diyen Mustafa KILINÇ; AKP ve Saray ülkeyi sadece savaşla yakıp yıkmıyor yüzyılar içinde var olmuş olan aydınlanmacı birikimini de tarumar etmek istiyor.

Kurdukları gerici vakıf ve derneklerle eğitimi gericileştiriyor. Kaçak ve denetimsiz yurtlarda yoksul halk çocukları istismar ediliyor hayatları karartılıyor. Anayasada bile sadece adı kalmış olan laikliğe bile tahammül edemiyor.

AKP ve Saray ne yaparsa yapsın halklarımızın bir arada yaşam iradesine sonuna kadar sahip çıkacağız, faşizan baskılara boyun eğmeyeceğiz. Barışı da gerçek bir laikliğide kendi ellerimizle kazanacağız” dedi.

Mustafa KILINÇ'ın konuşmasının ardından Eğitim-Sen müzik topluluğunun sunduğmüzik dinletisiyle anma etkinliği sona erdi.