Skip to main content
logo

KESK Antalya Şubeler Platformu, Antalya Tabip Odası, DİSK Akdeniz Bölge Temsilciliği ve TMMOB

düzenledikleri ortak basın açıklamasıyla Ankara saldırısını kınadı.
Attalos Heykeli önünde gerçekleştirilen eylemde kurumlar adına basın açıklamasını KESK Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Mustafa Ayar yaptı.


“Ankara’da halka saldıran insanlık düşmanlarını ve arkasındaki karanlık güçleri lanetliyoruz. Yolda sokakta rastgele bombalar patlatan, ülkemizi kan gölüne çeviren, halkı katleden faşist zihniyetlileri lanetliyoruz” diyen Mustafa Ayar, katliamda, yakınlarını kaybedenlere başsağlığı, yaralılara acil şifalar diledi.


“Bu yaşadığımız katliam son sekiz aydaki beşinci katliam olmuştur. Bu katliamların hiç biri engellenememiş sorumluları açığa çıkarılamamıştır” diyen Mustafa Ayar, “Fransa’ya “Senin istihbarat’ın yok mu? diye seslenenlere bizde buradan sesleniyoruz. Sizin istihbaratınız yok mu?Yoksa sizin istihbaratınız, sosyal medyada memurların paylaşımlarını bulup fişlemekle uğraşmaktan canlı bombaları yakalamaya zaman bulamıyorlar mı?” şeklinde soru sordu.


Yaşanan katliamlarda ciddi bir güvenlik zafiyeti olduğunun açık olduğunu ifade eden, Ayar, “Ancak mesele salt bir güvenlik sorunu da değildir.” dedi.

Ankara’da Gerçekleştirilen Saldırıyı ve Arkasındaki Güçleri Lanetliyoruz!

Ankara'daki terör saldırısında bakanlık açıklamasına göre şu ana kadar 34 canımızı kaybettik. 19'u ağır 125 yurttaşımız yaralı.
Saldırının faillerini lanetliyoruz.
Yastayız! İsyandayız! YETER!
Aylardır asker, sivil, bebek, nine yüzlerce yurttaşımız öldü, ölmekte.
Atılan her bomba, sıkılan her kurşun bedenlerle birlikte yüreklerimizi, toplumsal barışı ve geleceğimizi parçalıyor.
Ülkemiz günden güne bir kör karanlığa itiliyor.
Ülkemizin, çocuklarımızın geleceğinden endişeliyiz.
Şiddet, cinayet, katliam aklın ve vicdanın bittiği yerdir.
Bizler aklımızla, vicdanımızla, sağduyuyla, soğukkanlılıkla, dayanışmamızla bu kötü gidişe "dur" diyeceğiz
Ankara’da halka saldıran insanlık düşmanlarını ve arkasındaki karanlık güçleri lanetliyoruz. Yolda sokakta rastgele bombalar patlatan, ülkemizi kan gölüne çeviren, halkı katleden faşist zihniyetlileri lanetliyoruz.
Katliamda, yakınlarını kaybedenlere başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.
Bu yaşadığımız katliam son sekiz aydaki beşinci katliam olmuştur. Bu katliamların hiç biri engellenememiş sorumluları açığa çıkarılamamıştır.
Fransa’ya “Senin istihbarat’ın yok mu? diye seslenenlere bizde buradan sesleniyoruz. Sizin istihbaratınız yok mu?
Yoksa sizin istihbaratınız, sosyal medyada memurların paylaşımlarını bulup fişlemekle uğraşmaktan canlı bombaları yakalamaya zaman bulamıyorlar mı?
Yaşanan katliamlarda ciddi bir güvenlik zafiyeti olduğu açıktır. Ancak mesele salt bir güvenlik sorunu da değildir.
Asıl sorun AKP ve Saray rejiminin içeride ve dışarıda yürüttüğü yanlış politikalardır. Libya’dan, Mısır’a Suriye’den Ukrayna’ya nerde çatışmalı bir bölge varsa müdahil olunmuş, ülkelerin iş işlerine karışılmıştır.
Özellikle Suriye’de yaşanan savaşta aleni taraf olunmuş, Suriye savaşa kendi topraklarımıza taşınmıştır. Ülkemiz terör saldırıları için artık açık hedef haline gelmiştir.
Dışarıda ki savaş yetmezmiş gibi içeride de savaş durumuna geçilmiş ülkemizin güney doğusu adeta Suriye’den beter olmuştur.
Ülkemiz adeta matem evine dönmüştür.
Yapılması gereken, iç ve dış politikada ayrıştırıcı ve kutuplaştırıcı söylem ve uygulamalardan uzak durmaktır. Aylardır ısrarla sürdürülen savaş ve şiddet politikalarındaki ısrar Türkiye’nin daha büyük saldırıların hedefi haline gelmesinden başka bir sonuç vermeyecektir.
KESK Antalya Şubeler Platformu ve Antalya Tabip Odası olarak bir kez daha kimden gelirse gelsin sivil halkı hedef alan her türlü saldırıyı kınıyor ve lanetliyoruz.
AKP’nin savaş politikalarına hayır diyor, silahların sustuğu, ölümlerin durduğu, kardeşlik ve barışın egemen olduğu bir ülke talebimizi bir kere daha buradan haykırıyoruz.

KESK Antalya Şubeler Platformu
Antalya Tabip Odası
DİSK Akdeniz Bölge Temsilciliği
TMMOB