Skip to main content
logo

Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi’nde görev

yapan göğüs cerrahisi uzmanı Dr. Kamil Furtun’un katledilmesini ve sağlık ortamlarında uğradıkları şiddeti protesto eden  Antalya’daki sağlık emekçileri sabahın erken saatlerinden itibaren eylemdeydi.


Sabah saatlerinden itibaren özel hastaneler de dahil olmak üzere, hastanelerde, ASM’lerde, TSM’lerde ve muayenehanelerde Dr. Kamil Fortun’u anmak üzere iş bırakan sağlık emekçileri, gün içinde gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerde de Sağlık Bakanlığı’nı protesto ederek, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nu istifaya çağırdılar. Sağlık Bakanlığı’nın, hiçbir şeyin sorumlusu değilmiş gibi sabah tüm sağlık çalışanlarını 15 dakika iş bırakmaya davet etmesi de ayrıca tepkilere neden oldu.


Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile  Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde basın açıklaması yapan Antalya Sağlık Platformu ardından İl Sağlık  Müdürlüğü’ne  siyah çelenk bıraktılar. Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde Antalya Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Ertan Yılmaz basın açıklamasını okurken, İl Sağlık Müdürlüğü önünde Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt.Hüseyin Tunç açıklama yaptı.


Basın açıklaması  görüntüleri için lütfen tıklayınız


FOTOĞRAFLAR-1 için lütfen tıklayınız


FOTOĞRAFLAR-2 için lütfen tıklayınız