Skip to main content
logo

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası(SES) Antalya Şubesi tarafından

düzenlenen ve artık geleneksel hale gelen tekne turu bu yılda Kemer- Olympos hattında yapıldı.


SES Antalya Şube üyeleri ve aileleri,  bu yıl yedincisi  düzenlenen yat gezisinde Akdeniz'in turkuaz tonlarıyla bezenmiş koylarında denize girdi.  110 kişinin katıldığı ve yaklaşık dokuz saat süren yat gezisi süresince; koylarda denize girildi, müzikler eşliğinde oyunlar oynandı, halaylar çekildi.


Oldukça neşeli ve samimi bir havada geçen gezi sırasında SES Antalya Şube Başkanı Mustafa Kılınç, kısa bir konuşma yaparak;  gezinin düzenlenmesinde emeği geçenlere ve geziye katılanlara teşekkür etti.


Kılınç, “Sendika olarak yoğun bir çalışma ve mücadele yürütüyoruz. Düzenlediğimiz sosyal aktivitelerle de üyelerimizi ve ailelerimizi bir araya getiriyoruz.  Yorgunluk ve stres atmak, eğlenmek amacıyla bu tür sosyal etkinlikleri bundan sonrada düzenleyeceğiz.” diyerek, son altı yıldır yat gezisi düzenlediklerini hatırlattı. Kılınç, yat turuna katılımın her yıl biraz daha arttığını söyleyerek, özellikle çocuklarımız yaz gelmeden yat gezisi için bizlere baskı yapıyor” şeklinde konuştu.
Yaşasın Barış
1 Eylül Dünya Barış Günü’nde Antalya’da düzenleyeceklere etkinliğe katılım çağrısı yapan Kılınç, ”Başta Ortadoğu Bölgesi olmak üzere Dünyanın bir çok yerinde savaşlar var. Emek ve Demokrasi Güçleri olarak  “Savaşa Hayır. Yaşasın Barış” demek için 1 Eylül 2014 Pazartesi günü saat:18.00’dan itibaren Aydın Kanza Parkında olacağız. 18.30’da başlayacak yürüyüşümüzün sonunda şiir ve müzik dinletimiz olacak, barış türkülerini şarkılarını hep birlikte söyleyeceğiz” dedi.

Birleşik Emek Hareketi
Birlikte ve örgütlü mücadelenin önemine vurgu yapan Kılınç 13 Eylül 2014 Cumartesi saat:13.00’da Antalya Tabip Odası toplantı salonunda  konuyla ilgili bir panel düzenleyeceklerini belirtti. Panele tüm emekçileri davet eten Kılınç, “Birleşik emek hareketi yaratmalıyız. Bu yerelden merkeze ve merkezden yerele örgütlenen birleşik bir emek hareketi olmalı.” şeklinde konuştu.

FOTOĞRAFLAR İÇİN BU LİNKİ TIKLAYINIZ