Skip to main content
logo

Bu yıl onuncusu  düzenlenen Salıkent pikniğinde buluşan sağlık ve sosyal hizmet emekçileri ile

aileleri gönüllerince eğlendi.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası(SES) Antalya Şubesi tarafından düzenlenen etkinliğe katılanlardan kimilerinin kayak yapmayı tercih ettiği kimilerinin ise telesiyeje binerek Toroslar'ın beyaz zirvesine kısa bir yolculuğa çıktığı gözlendi.

Çocukların daha çok kartopu oynamayı ve kardan adam yapmayı tercih ettikleri etkinlikte sağlık ve sosyal hizmet emekçileri karların arasında şarkılar, türküler söyleyip  halaylar çektiler.

Sosyal etkinliklerimiz sürecek

Etkinlikleri hakkında bir açıklama yapan SES Antalya Şube Örgütlenme Sekreteri  Hakan Ercan, “Sendika olarak yoğun bir çalışma ve mücadele yürütüyoruz, düzenlediğimiz sosyal aktivitelerle de üyelerimizi ve ailelerimizi bir araya getiriyoruz.” diyerek, bu tür etkinliklerde yorgunluk ve stres atmanın yanında kaynaşma  ve dayanışmanın sağlandığına vurgu yaptı.

Antalya’da yaşayanlar olarak kar yağışına çok alışık olmadıklarını belirten Ercan, Saklıkent’de düzenledikleri piknikle kar özlemlerini bir ölçüde de olsa giderdiklerini  kaydetti. Katılımın her yıl bir önceki seneden fazla olduğuna dikkat çeken Ercan; “Özellikle çocuklarımız sezon bitmeden   Saklıkent’te piknik için bizlere baskı yapıyor.”  şeklinde konuştu.

Yaz sezonunda da mutlaka yat gezisi ve rafting turu düzenlediklerini ifade eden Ercan, salı günü Akdeniz Üniversitesi’nde gerçekleştilecek eyleme de çağrı yaptı.

Prof.Dr.Ertan Yılmaz yalnız değildir

Prof. Dr. Ertan Yılmaz’ın Akdeniz Üniversitesi Rektörü tarafından kürsüsünden alınıp mediko’da görevlendirilmesinin kabul edilemez olduğunu vurgulayan Ercan; “ “taciz” niteliğindeki bu uygulamayı kınıyoruz. Bu uygulamayı, geri alması için Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü’nü ve YÖK Başkanı’nı ivedilikle göreve davet ediyoruz.” dedi.

Bütün herkesi  Prof.Dr.Ertan Yılmaz ile dayanışmak için  19 Şubat 2013 günü düzenlenecek etkinliklere katılmaya davet eden Ercan,  “Sendikamızın üyesi Prof.Dr. Ertan Yılmaz ve  “Bilimsel Özgürlük, Demokratik Üniversite”  için salı günü  tüm gücümüzle  Akdeniz Üniversitesinde olacağız.” dedi.

PİKNİK FOTOĞRAFLARINA ULAŞMAK İÇİN BU LİNKİ TIKLAYINIZ