Skip to main content
logo

Kamu emekçileri, toplu görüşme sürecinde hükümetin sefalet zammı ve sosyal haklarda ilerleme sağlamayan önerisine

yaşamı durdurarak karşılık verdi. Okullarda, hastanelerde, vergi dairelerinde, garlarda "Bu iş yerinde grev vardır pankartı" asıldı meydanlarda buluşuldu

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu'na (KESK) bağlı sendika temsilcilerinin ülke çapında ilan ettiği 1 günlük iş bırakma eylemi, Antalya'da büyük katılımla gerçekleşti. Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Defterdarlık ve Milli Eğitim İl Müdürlüğü önünde toplanan ve sayısı 3 bini geçen kamu emekçileri , saat 11.00 sıralarında Defterdarlık önünde buluşarak yürüyüşe geçti. Grubun yürüyüşü sloganlar eşliğinde devam ederken, polisin Konyaaltı Caddesi'nde yolu kesmesi ile kısa süreli bir gerginlik yaşandı. Yavuz özcan parkında yapılan açıklamalar ve çekilen halaylarla eylem sona erdi.

SES Antalya Şubesi 23 Mayısta alanlardaydı. Sağlık ve sosyal hizmet emekçileri iş bırakarak alanlara çıktı. Grev için sabah erken saatlerde toplanmaya başlayan SES üyeleri üç koldan toplanma yerine geldi. Sabah saat 09:00'da Atatürk Devlet Hastanesi, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakultesi  Hastanesinde toplanan SES üyeleri buradan yürüyerek saat 10:30 da Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde toplanan diğer SES üyeleriyle buluştu. Ardından Antalya Defterdarlığı önünde KESK'e bağlı diğer sendikalarla buluşarak Yıldız caddesi ve Turgut Reis caddesi boyunca yürüyerek Yavuz Özcan Parkında bulunan miting alanına ulaşıldı. Yürüyüş boyunca sık sık" Hastaneler halkındır satılamaz,Sağlık haktır satılamz,Sağlıkta yıkımı durduracağız, AKP zammını al başına çal, Toplu sözleşme hakkımız grev silahımız sloganları atıldı".