Skip to main content
logo

SES Antalya Şubesi 23 Mayıs Grev hazırlıklarını sürdürüyor.

İş yerlerinde grev örgütlenmesini sürdüren SES Antalya Şubesi Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bildiri dağıtımı yaptı.

Bildiri dağıtımının ardından  SES üyeleri hastane önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde   bir araya gelen SES üyeleri sloganlarla hükümeti protesto etti. SES üyeleri sık sık “Hükümet zammını al başına çal,Toplu sözleşme hakkımız grev silahımız, zafer direnen emekçinin olacak,Hükümet şaşırma sabrımızı taşırma, genel grev genel direniş, devlet güdümlü sendikaya hayır,23 Mayıs’ta grevdeyiz.” şeklinde slogan attı. Açıklama esnasında hastane bahçesinde bekleyen hastalar ve hasta yakınları alkışlarla SES üyelerine destek verdi.

SES adına basın açıklamasını okuyan SES Antalya Şube Başkanı Mustafa Kılınç “4,5 milyonu aşkın kamu emekçisinin ve emeklisinin beklediği toplu sözleşme görüşmelerinin şu saatlerde 8. Oturumu yapılmaktadır. Hükümet, şimdiye kadar yapılan toplantılarda komik bile sayılamayacak % lik zam oranından başka bir şey sunmamıştır. Hükümet, komisyon toplantılarında ekonomik, sosyal ve özlük sorunlara ilişkin olarak hiçbir teklif sunmadığı gibi sendikaların sunduğu yüzlerce talebi görmezden gelmiştir.” dedi.

SES Antalya Şube Başkanı Kılınç “ Biz Sağlık ve sosyal hizmet emekçileri olarak bugüne kadar fazlasıyla fedakârlıkta bulunduk. Ancak karşılığında açlık sınırında yaşam mücadelesini sürdürmeye terk edildik. Her fırsatta ekonomik büyüme rakamları ile övünen hükümetten fedakârlık değil, bu büyümeye en çok katkısı olan kamu emekçileri olarak alın terimizin, emeğimizin karşılığını istiyoruz.

Bu bağlamda, yüzdelik artışlar değil en düşük kamu emekçisi maaşının 2.145 TL’ye yükseltilmesini

Döner sermaye ödemelerinin ve kamu emekçilerinin aldığı tüm ek ödemelerin emekli aylığa yansıtılmasını

Maaşlarımızın vergi dilimi artışından etkilenmemesini

Kamuda sözleşmeli, taşeron v.b. isimler altında,  farklı statülerdeki güvencesiz çalışmaya son verilmesini ve tüm çalışanların iş güvencesine kavuşturulmasını talep ettiklerini” belirtti.

23 Mayıs grevi içinde çağrıda bulunan Kılınç “Bu talepler sadece Sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinin değil tüm kamu emekçilerinin talepleridir.

Taleplerimizi tüm ülkede bir kez daha duyurmak için 23 mayıs 2012 çarşamba günü grevdeyiz.

     Yıllardır AKP Hükümetinin uyguladığı Sağlıkta Dönüşüm Programı adı altında yaptığı Sağlıkta Yıkım politikalarına karşı mücadele ettik etmeye devam edeceğiz. Sağlığı bir hak olmaktan çıkaran bu Yıkım Politikalarıyla, Para ödemeden hiçbir sağlık hizmeti alamayan halkımızı  Grevimize destek vermeye davet ediyoruz.

     Tüm Sağlık ve sosyal hizmet emekçilerini Greve katılmaya ve herkesi 23 Mayıs Çarşamba günü saat 10.30 da Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi önüne bekliyoruz diyerek herkesi greve davet etti.”

Eyleme destek veren, KESK Antalya Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü ve BES Antalya Şube Başkanı Mustafa Ayar’da kısa bir konuşma yaptı. Ayar “23 Mayıs günü tüm yurtta olduğu gibi Antalya’da da grevde olacaklarını, tüm kamu emekçilerini greve katılmaya,tüm ezilenleri ve halkı da greve destek olmaya” çağırdı.