Skip to main content
logo

21 Aralık 2011 Günü yapılan GREV’e katılan, alanlara çıkan, sağlık meclislerinde yerini alan SES üyesi olsun olmasın tüm sağlık ve sosyal hizmet emekçilerini kutluyoruz.

İŞYERLERİNE VE GELECEĞİNE SAHİP ÇIKAN

SAĞLIK VE SOSYAL HİZMET EMEKÇİLERİ İLE

SAĞLIK HAKKINA SAHİP ÇIKAN DOST KURUMLARA VE HALKIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

21 Aralık 2011 Günü yapılan GREV’e katılan, alanlara çıkan, sağlık meclislerinde yerini alan SES üyesi olsun olmasın tüm sağlık ve sosyal hizmet emekçilerini kutluyoruz. Bu mücadelenin öncü gücü olan temsilcilerimize, aktivistlerimize, kadrolarımıza emeklerinden dolayı ayrıca teşekkür ediyoruz.

Hizmet ürettiğimiz kurumlara gelmeyerek dolaylı destek veren ya da etkinliklerimizi güçlendirmek için işyerlerimize kadar gelerek destek veren halkımıza, emek demokrasi güçlerine, sağlık ve sosyal hizmet hakkına sahip çıktıkları, emeğin özgürleştiği demokratik bir ülke yaratma mücadelesinde yanımızda oldukları için teşekkür ediyoruz.

Teşekkürle birlikte çağrıda bulunuyoruz.

Sağlık ve sosyal hizmet emekçileri olarak; saldırıları püskürtmek ve haklarımızı kazanmak için daha çok örgütlenmeliyiz. İşyerlerinde kurulan, kurulacak olan sağlık meclislerinde yerimizi almalıyız. Ülkedeki emek ve demokrasi mücadelesinin yüz akı olan SES’imize SES katmalıyız. Yandaş ve güdümlü sendikalar yerine emekçilerin gerçek örgütü SES’te örgütlenmeliyiz. Bu dönemde bizim ve çocuklarımızın geleceğini elimizden alan öylesine saldırılara maruz kalıyoruz ki; iş, ücret ve gelecek güvencemiz ile sağlık ve sosyal hizmet hakkımız tümüyle elimizden alınıyor. Bu nedenle, korkularımız, küçük kaygılarımız ya da bizlerde yaratılan beklentiler yerine tek yolumuz var: Birleşmek, daha fazla güçlenmek ve daha fazla mücadele etmek..

Halkımız ve örgütlü kurumlarına şunu söylemek istiyoruz.

Sağlık ve sosyal hizmet hakkı büyük mücadeleler ve fedakârlıklarla elde edilen bir haktır. Bu hakkın elimizden alınmasına, çocuklarımızın geleceğinin karartılmasına izin vermeyelim. Kentlerde örgütlerimizin de içinde yer alacağı sağlık hakkı meclislerinde yerinizi almanızı, mücadeleyi yükseltmenizi bekliyoruz.

Bir sözümüz de Basın Emekçilerine;

Bizi yalnız bırakmayan, SES’imizi halka ve yetkililere duyuran, bizim gibi sürekli baskılara maruz kalan basın emekçilerine teşekkürü borç biliyoruz. Basın emekçilerine yönelik saldırıları kendimize yöneltilmiş kabul ediyor,  yanınızda yer aldığımızı bilmenizi istiyoruz.

Saygılarımızla…

SES ANTALYA ŞUBESİ

YÖNETİM KURULU