Skip to main content
logo

Kamu emekçilerinin, grevli, toplusözleşmeli sendika hakkı ve demokratik bir

çalışma yaşamı talebiyle yaptıkları uyarı grevinde, KESK Antalya Şubeler Platformu işyerleri önünden yürüyüşler düzenledi.

Sabah erken saatlerinden itibaren Eğitim ve Araştırma Hastanesi, A.Tıp Fakültesi ve Defterdarlık bahçesinde toplanan emekçiler buralarda sloganlarla, halaylarla eyleme başladılar.

Sağlık ve sosyal hizmet emekçileri saat:10.10 civarında Tıp Fakültesi’nden yürüyüşe geçerek Eğitim Araştırma Hastanesi’ne geldiler. 10.30’da defterdarlığa doğru yürüyüşe geçerek burada eylemde olan büro emekçileri ile buluşan eylemciler, ellerindeki pankart ve dövizlerle sloganlar atarak TRT caddesi boyunca yürüdüler.

Yol boyunca emniyet güçleri ile gerginlikler yaşandı. Emniyet güçlerinin barikat kurması üzerine bir süre oturma eylemi yapan yaklaşık 500 kişilik grup sık sık ”Emekçiye Değil, Çetelere Barikat” “Baskılar Bizi Yıldıramaz” sloganları attılar.

SES Antalya Şubesi önünde kendilerini bekleyen emekçiler ve desteğe gelenlerle sayıları ikibini geçen eylemciler saat:11.00’da üzerinde taleplerinin yer aldığı pankartlar açıp 'Krizin Faturasını Ödemeyeceğiz', Toplu Sözleşme Hakkımız Söke Söke Alırız” “Hükümet Şaşırma Sabrımızı Taşırma” “Gün Gelecek Devran Dönecek AKP Halka Hesap Verecek” yazılı dövizlerle ve sloganlarıyla yürüyüşe geçti.

Güllük Caddesi'nde, yolu trafiğe kapatan eylemciler, Yavuz Özcan Parkı’na gelerek burada basın açıklaması yaptılar. Açıklamanın ardından davul zurna eşliğinde halaylar çekildi, türküler söylendi.