Haberler

Antalya'da Hayat Durdu

Tekel işçilerine destek olmak amacıyla, Türk-İş, DİSK,  ve KESK' üyeleri Antalya'da iş bıraktı.

Günlerdir Ankara'da direnen Tekel işçilerine destek amacıyla 6 konfederasyonun aldığı karar doğrultusunda 1 günlük eylem kararı Antalya'da TÜRK İŞ, KESK, DİSK, KAMU SEN tarafından gerçekleştirildi.Sample Image

Sabah 08.30'dan itibaren iş bırakarak Antalya Defterdarlığı önünde toplanan BES ve SES Antalya Şubesi üyeleri saat:10.00'da yolu kapatarak Yıldız caddesi boyunca yürüyüşe geçtiler. TRT, Tonguç ve Şarampol caddesi üzerinden sloganlarla ve alkışlarla yürüyen emekçilere evlerden, yoldaki vatandaşlardan ve esnaftan alkışlarla yoğun destek geldi. Birçok siyasi parti, dernekler ise kendi kurumlarında toplanarak kapalı yol Halk Bankası önüne yürüyüşe geçtiler.

Saat 11.30'da kendilerini bekleyen Türk-İş, DİSK,Kamu-Sen ve KESK'e bağlı diğer sendikalarla kapalı yol Halk Bankası önünde buluşan eylemcilerin sayısı iki bini geçti. Eğitim-Sen, Belediye- İş, Yol İş, Genel- İş, SES, BES gibi sendikaların kitlesel olarak katıldığı eyleme Antalya'daki siyasi partiler ve dernekler de Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri pankartının arkasında katıldılar. Buradan Kışlahan Meydanına kadar yürüyen eylemciler adına Türk-İş Bölge Başkanı Mehmet Ustali ortak basın açıklamasını okudu.Açıklamanın ardından kitle aynı coşku ve kararlılıkla dağıldı bir sonraki eyleme kadar.

 

 

 

 

 

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Antalya Şubesi

Güllük Caddesi. No:105, Kat:1 Daire:2 (BüyükKENT Pastanesi üstü)07050 Muratpaşa/Antalya

Tel:0.242.3353113 Fax: 3341444 GSM:0.554.9653117

E-Mail: [email protected]Web Tasarım:Dr.Metehan Akbulut