Haberler

Krizin Faturasını Ödemeyeceğiz

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Antalya Şube Başkanı Nesrin Kocaemir, SES Antalya şube binasında bir basın toplantısı düzenleyerek, bu krizi biz yaratmadık, faturasını da ödemeyeceğiz dedi.

Krizi Biz Yaratmadık, Faturasını da Ödemeyeceğiz

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Antalya Şube Başkanı Nesrin Kocaemir, SES Antalya şube binasında bir basın toplantısı düzenleyerek, bu krizi biz yaratmadık, faturasını da ödemeyeceğiz dedi.

Kocaemir, sağlık hizmetlerinin sağlık emekçilerinin fedakarca çalışmasıyla ancak yürütülebildiğini iddia ederek,  hükümeti de  haklarını  bir bir ellerinden almaya çalışmakla suçladı. Kocaemir ücretiz yemek haklarının ellerinden alınma girişiminin de bunlardan  sadece bir tanesi olduğunu söyleyerek hekimi-hemşiresi-memuru-taşeron çalışanı 4/b'lisi, 4-c'lisi yani sağlık hizmetini sunan hepimiz buna karşı sonuna kadar direneceğiz dedi.

Kocaemir, bu gün tüm Türkiye’de kendilerini duymayanlara  bir kez daha seslendiklerini,  yemeklerinin paralı hale getirilmesini  asla ve asla kabul etmeyeceklerini söyleyerek, bu krizi biz yaratmadık ancak evimizdeki aşımıza göz dikenler, şimdi de işyerlerinde yediğimiz aşa göz dikmişlerdir, krizin bedelini bize ödettirmeye çalışılıyor, bu duruma sessiz kalmamız mümkün değildir diye konuşmasını sürdürdü.

Kocaemir, ekonomik krizin bedelini emekçilere ödetme doğrultusundaki bu ve benzeri  atılacak hiçbir adımı kabul etmiyoruz diyerek krizin faturasını yoksul ve dar gelirli emekçilerin değil, sermaye kesimlerinin ödemesi gerektiğini söyledi.

YEMEK HAKKIMIZ GASP EDİLEMEZ!

Biz sağlık emekçileri;

- Her türlü hastalık riskine maruz kalarak,

-Sağlıkta Dönüşüm Programı'yla her geçen gün artan iş yükü ve angaryayı sırtımıza yüklenerek,

-Gece-gündüz demeden, gocunmadan insan sağlığı için, emeğimizin karşılığını almadan kesintisiz sağlık hizmeti sunuyoruz.

Çalışma koşullarının her geçen gün ağırlaştığı sağlık ortamında, sağlık sistemi bizim emeğimiz, fedakarca çalışmalarımızla yürümektedir.

Hükümet yetkilileri ise;

Haklarımızı gasp etmekle meşguller.  Doğal gaz, elektrik, ulaşım, temel gıda maddelerine arka arkaya zamlar yaptılar.

Maaşlarımızı arttırmamak için daha önce enflasyon şimdide kriz gerekçe olarak kullanılıyor.

Evimizdeki aşımıza göz dikenler, şimdi de işyerlerinde yediğimiz aşa göz dikiyorlar.

Maliye Bakanlığı yayınladığı bir düzenleme ile kamu kurumlarında çalışanlardan yemek ücreti alınması uygulaması başlattı. Önce Üniversite hastanelerinde başlayan paralı yemek uygulaması devlet hastanelerine de yaygınlaştırılıyor.

Uygulamanın başladığı tüm illerdeki hastanelerde, sağlık çalışanları bu uygulamayı protesto ediyorlar.

AŞIMIZA-EKMEĞİMİZE GÖZ KOYANLARA DİYORUZ Kİ!

Hastalara daha fazla zaman ayırmak için öğle iznini bile kullanmayan, biz sağlık emekçileri sağlık hizmeti sunumu gereği işyerinde yemek durumundayız!

Çalışanların, işverence karşılanan beslenme gereksiniminin çalışanların sırtına yüklenmesini kabul etmiyoruz.

Parasını ödeyeceğimiz yemeği istediğimiz yerde yeme , öğlen yemek iznini de bu doğrultuda kullanma hakkına sahip olmalıyız.

Ekonomik krizin bedelini emekçilere ödetme doğrultusunda atılan bu adımı ve atılacak her türlü adımı kabul etmiyoruz. Krizin faturasını yoksul ve dar gelirli emekçiler değil, sermaye kesimleri ödemeli diyoruz.

Çünkü bu krizi biz yaratmadık. Bedelinin bize ödettirilmeye çalışılmasına da  izin vermeyeceğiz.

Yemeklerin paralı hale getirilmesini kabul etmeyeceğiz!

Değerli Basın Emekçileri

Bugün yemek hakkımız yarın diğer haklarımızın…

Gasp edilmesini seyretmeyeceğiz.  Hekimi-hemşiresi-memuru-taşeron çalışanı 4/b'lisi, 4-c'lisi yani sağlık hizmetini sunan hepimiz, bir kez daha haykırıyoruz.

HAKKIMIZ GASP EDİLEMEZ!

 

22.01.2009

Yönetim Kurulu adına

Nesrin KOCAEMİR

Şube Başkan

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Antalya Şubesi

Güllük Caddesi. No:105, Kat:1 Daire:2 (BüyükKENT Pastanesi üstü)07050 Muratpaşa/Antalya

Tel:0.242.3353113 Fax: 3341444 GSM:0.554.9653117

E-Mail: [email protected]Web Tasarım:Dr.Metehan Akbulut