Haberler

SES Antalya Şube Eğitimi

SES Antalya Şubesi işyeri temsilcilerine yönelik bir eğitim programı gerçekleştirdi.

 

SES Antalya Şube 2009 Yılı Son İşyeri Temsilci Eğitimini Tamamladı

SES Antalya Şubesi işyeri temsilcilerine yönelik bir eğitim programı gerçekleştirdi. Royal Hıll Otelde gerçekleştirilen eğitime Manavgat, Korkuteli, Alanya ilçeleri ile Tıp Fakültesi, Atatürk Devlet, Eğitim Araştırma Hastaneleri, Sağlık Ocakları,112,SHÇEK ve Adli Tıp Kurumu işyeri temsilcileri katıldı.

SES Antalya Şube Eğitim Sekreteri Meltem Demirtaş, yapılan eğitimle ilgili yaptığı açıklamada, 2009’un son işyeri temsilcileri eğitimini gerçekleştirdiklerini belirterek, mücadele ile dolu bir yılı geride bıraktıklarını bununla beraber bir dizi sendikal eğitimi de bir arada yürüttüklerini söyledi.

Demirtaş,  “Kadına Yönelik Şiddet, Krizin ve Sağlıkta Dönüşümün Kadınlar Üzerine Etkisi, Hemşirelik Mesleğinin Çalışma Koşulları” ile ilgili konularda Ankara’dan Emine Uysal’ın  eğitim vermek üzere geldiğini söyledi. Demirtaş,  Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi  Yrd.Doç.Dr. Mehtap Türkay’ın da  “İş yeri Sağlığı ve Güvenliği” konusunda eğitim verdiğini belirterek, “Sağlıkta Dönüşüm Programı ve Geldiği Aşama” ile ilgili ise Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr.Nursel Şahin’in temsilcilerine bir sunum yaptığını kaydetti.

Demirtaş,  eğitim sonunda ise sendikal çalışmaların hep birlikte değerlendirildiği bir tartışma yürüttüklerini ifade etti. Demirtaş, yapılan eğitimlerin çok yararlı olduğunu bu nedenle sendikal eğitime çok önem verdiklerini  vurgulayarak 2010 yılı eğitim programı hazırlıklarına da  şimdiden başladıklarını söyledi.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Antalya Şubesi

Güllük Caddesi. No:105, Kat:1 Daire:2 (BüyükKENT Pastanesi üstü)07050 Muratpaşa/Antalya

Tel:0.242.3353113 Fax: 3341444 GSM:0.554.9653117

E-Mail: [email protected]Web Tasarım:Dr.Metehan Akbulut